
NecoType: Headsets




Neco Neco 1 1/8" s/b Ahead Headset : IS42/28.6 | IS42/30 Integrated Complete Black
$29.99
Low Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Crown Race Diameter | 30mm |
| Lower Cup | 42mm |
| Headset Type | Integrated |
| Upper Cup | 42mm |
| Headset Weight | 73g |
| Material | Aluminum |
| Primary Color | Black |
| S.H.I.S. | IS42/28.6 | IS42/30 |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stack Height | 9.4 |
| Headset Position | Complete |
| SHIS Upper | IS42/28.6 |
| SHIS Lower | IS42/30 |
